Зміцніть свій імунітет і своєї родини! Вобензим підвищує імунітет, допомагає боротися з ГРВІ та їх ускладненнями, бронхітами, бронхопневмоніями, підсилює дію антибіотиків. Ознайомитися докладніше
-->

Як підвищити імунітет: який імуномодулюючий препарат обрати?

Віруси і бактерії постійно супроводжують нас протягом життя. З дитинства людина постійно стикається з вірусами і бактеріями навколишнього середовища, тягнучи пальці та іграшки до роту, що сприяє формуванню імунітету.

Сьогодні, як ніколи, важливий стан імунної системи. Наші імунні захисники настільки ж невидимі для нас, як і віруси. Проте, наш організм має досконалу систему захисту. Окрім специфічного імунітету, завдяки якому утворюються антитіла після перенесеної інфекційної хвороби або проведеної вакцинації є неспецифічний, який бореться з будь-якими чужорідними нашому організму вірусами чи бактеріями. Ця система першою зустрічається з ворогом в органах первинного контакту – в легенях, печінці, кишковику.

Імунітет і його види

Для початку спробуємо зрозуміти, що таке імунітет. Дуже коротко цю складну систему можна описати так – це система органів і клітин, яка дає імунну відповідь – знищує чужорідний білок і виробляє антитіла для швидкої реакції при повторному попаданні такого білка в організм.
Імунітет можна розділити на:

  • специфічний – це клітини, що виробляють антитіла (В-клітини) до будь-якого одного антигену (білку бактерії або вірусу);
  • неспецифічний – Т-клітини (клітини, які розпізнають і знищують будь-який чужорідний білок), макрофаги (гігантські клітини, які знищують чужорідні агенти шляхом «пожирання»);
  • місцевий – це клітини, які діють в органах і тканинах;
  • загальний – клітини, які діють в крові.

Як здійснюється імуномодулююча дія Вобензиму?

Є такі шляхи його впливу на імунітет:

Стимуляція утворення клітин, що виробляють антитіла

Ферменти препарату «Вобензим» (основну дію забезпечують ензими бромелаїн, трипсин, хімотрипсин, папаїн, які є протеолітичними ферментами, тобто, ферментами, що розщеплюють білок, скорочено – протеїнази) потрапляють з кишківника в так звані пеєрові бляшки (аналоги лімфатичних вузлів, котрі розташовані в стінці кишківника), в яких розвиваються В-клітини імунної системи. Ферменти Вобензиму зв’язуються з рецепторами на поверхні В-клітин, і прискорюють їх дозрівання. Крім цього, після попадання всередину В-клітини протеиназа використовується як внутрішньоклітинний фермент, що поліпшує внутрішньоклітинні процеси розщеплення чужорідного білка бактерій або вірусів.

Активація системи макрофагів

Активація системи макрофагів(клітини, які знищують чужорідні агенти шляхом «пожирання», наукова назва – «Система мононуклеарних фагоцитів»).

Після потрапляння в кров і в лімфу, протеїнази зв’язуються зі спеціальним білком, який запобігає їх руйнування (альфа 2 – Макроглобулін або α2-М) і надходять в легені і в печінку.

Головна дія Вобензиму реалізується через зв’язування протеїнази з специфічними рецепторами на поверхні макрофагів легень і печінки, а також клітинами печінки. Результатом стає зміна їх обміну речовин, що веде до:

  • посилення захисної функції печінки;
  • посилення захисної ролі легень;
  • активації неспецифічної захисної системи організму

Протеїнази, що не зв’язалися з макрофагами печінки і легенів, діють в організмі як загальний фактор зменшення місцевих запальних процесів. Вони продовжують транспортуватися по всьому організму і активують інші клітини цієї системи – макрофаги селезінки, кісткового мозку, сполучної тканини, і т. д .; і клітини м’язової тканини (гладком’язові і фібробласти). Одночасно з деактивацією речовин, що сприяють запаленню в тканинах, активація клітин системи мононуклеарних фагоцитів, формує протизапальний ефект. Крім цього, протеїнази стимулює розмноження клітин сполучної тканини, що сприяє загоєнню і припинення вторинного пошкодження тканин внаслідок запалення.

Зміна активності цитокінів і факторів росту

Протеїнази сприяють виведенню з організму деяких цитокінів та факторів росту (це невеликі інформаційні білкові молекули, які сприяють розвитку запалення) або інактивації їх (інтерлейкін 1β – IL1β, фактор некрозу пухлин – TGF).
Ці молекули, накопичуючись в місцях пошкодження тканини, викликають підвищення проникності стінок судин, больовий синдром і переміщення лейкоцитів у вогнище запалення, тобто стимулюють розвиток запалення. Ферменти Вобензиму здатні розщеплювати ці речовини в осередках запалення, що є одним з механізмів протинабрякової і протизапальної дії ензимів.

Ці механізми, на які впливають комплексні ензимні препарати (Вобензим, Флогензим), в цілому підвищують загальний опір організму бактеріальним та вірусним інфекціям. Крім цього, використання Вобензиму не обмежується застосуванням при зниженому імунітеті – цей засіб ефективний і при інших проблемах зі здоров’ям, наприклад, таких як серцево-судинні захворювання, метаболічні розлади, патології шлунково-кишкового тракту і навіть спортивні травми. Вобензим – один з потужних і ефективних засобів Системної ензимотерапії серед доступних сьогодні в усьому світі.

То який же імуномодулюючий препарат обрати?

Для того, щоб підібрати імуномодулюючий препарат, Вам необхідно проконсультуватися з вашим лікарем. В ідеалі, це може бути лікар-імунолог. Також, перед початком курсу Вобензиму обов’язково проконсультуйтеся з нашим лікарем за тел: (044) 498-90-12 – консультації безкоштовні.